Úvodní strana » Nabízíme » Příměstský tábor s koňmi

Příměstský tábor s koňmi

Příměstský tábor s koňmi pořádá Podkova bezpečí a JK VÚŽV za podpory Městské části Praha 22 ve Dvoře Netluky u Uhříněvsi.

Program:

  • povídání o koních
  • hry a soutěže
  • jízdy na koních

Cílem tábora je seznámit děti s potřebami koní, jak se o koně starat a samozřejmě budeme i jezdit. Příjem přihlášek do 10.6.2014.

Všechny turnusy jsou již obsazeny a I. je úspěšně za námi.

Měli jsme se báječně !!!!!  Společně s dětmi jsme trávili krásný týden plný zábavy a her.

Mezi nejúspěšnější hry patřila hra „Co do přírody nepatří „ , kdy děti procházeli samostatně stezkou, kde jsme umělecky roztrousily 10 věcí (toal. papír, křídy, naběračku,…)

A jakým překvapením bylo, když děti hlásily např. plechovka od piva, obal od tatranky a další věci“co do přírody nepatří“ které ovšem nepocházely z naší dílny. Cestou zpět jsme všichni po sobě uklidili a přidali i další nalezené ozdoby. Takže výsledkem bylo, že nám les poskytl příjemné odpoledne v jeho stínu a děti na oplátku vyčistily kus přírody!

V průběhu celého týdne se děti vozily na konících vždy v dopoledních hodinách a denně nám pomáhaly čistit koníkům boxy. Malé děti zase pomáhaly zametat ve dvoře a sbírat kamínky v kryté hale. Tuto činnost si děti velmi oblíbily, takže koncem tábora když jsme se zeptali co budeme dělat, chtěly sbírat kamínky.(Bohužel jich tam zase nebylo tolik – příště nějaké přidáme J )

Při jízdě na koni jsme jim měnili prostředí, takže první den byly na jízdárně, druhý den koukaly na trénink a poté jezdily ve čtvrtek jsme byli hromadně na dlouhé procházce kolem rybníka a jelenů a v pátek jsme byli na loučkách.

Hra házení podkovou děti také zaujala, protože podkovou házely na cíl a mohly tak nasbírat další body ke svému táborovému hodnocení.

Naši stáj navštívil i kovář, takže děti měly jedinečnou příležitost dozvědět se něco o kování. Podívaly se na praktickou ukázku kování a pochopitelně si odnesly i použité podkovy domů na památku.

Třetí den, kdy se nejezdilo (z bezpečnostních důvodů) děti navštívily místní farmu, kde se mohly přesvědčit , že kráva není fialová Milka, pohladit telátka a malé ovečky. Do odpoledního programu byla pro děti zařazena ukázka práce na ruce s koněm. Děti to velmi zaujalo a zašumělo údivem, když koník přišel ke cvičiteli aniž byl hlasem vybídnut (takové naše kouzlo) Koňáci vědí jak se to dělá, ale pro děti to byl hlavolam. :)

Děvčata nejvíce ocenila ranní tancování, kde se naučily taneční kroky. Také jsme se všichni naučili písničku, Když se zamiluje kůň, které zněla celým týdnem.

Děti se aktivně zajímaly i o složení sedla, uzdečky a vybavení jezdce při malé přednášce a měly spoustu všetečných dorazů.

Starší děti si vyzkoušely i sedlání a uždění koně a zjistily, že sedlo ani neunesou. :)

V pátek bylo rozdávání diplomů a cen. Na nikoho jsme nezapomněli tak doufáme, že všichni měly z cen radost. I my jsme byli oceněny nádhernými diplomy, které nám děti namalovaly.

Poté jsme snědli krásný dort a bylo nám dobře!! Bohužel nám nepřálo páteční počasí, tak jsme buřtíky neopékali L

 

V restauraci Pivovarská v Uhříněvsi se o necelý týden perfektně starali a cestu tam i zpět děti zvládli skvěle.

Snažili jsme se pro Vás vše zdokumentovat a připravujeme pro vás video, které bude také na našich stránkách.

Děkujeme Vašim dětem za nádherný týden – je nám již smutno a tak doufáme, že se s některými uvidíme v průběhu školního roku na zájmovém kroužku, který připravujeme v průběhu školního roku.

Informace budou na webových stránkách nebo na tel: 603 185 711 Tamelová

V prosinci opět bude akce“ Mikuláš přijede na koni“ kde děti dostanou balíček od Mikuláše, rozsvítíme stromeček ve dvoře, budeme zpívat koledy, baštit cukroví a čekání na Mikuláše si zkrátíme jízdou na koni.

Akce bude od 14:00

Příjezd Mikuláše 17:00 a nadílka.

O akci Vás budeme informovat na vašich e-mailových adresách nebo na našem webu.

Zájmový kroužek bude probíhat ve Dvoře Netluky v odpoledních hodinách pod vedením instruktorů, kteří vedli tábor.

Kroužek je vhodný pro děti od 10 do 15 let. Podrobnější informace budou k dispozici cca od 30.srpna 2014

Předpokládaná cena 1.150,- Kč / měsíc,  1x v týdnu 2 hodiny.

Kapacita zájmového kroužku je omezená, 4 děti na instruktora abychom se dětem mohli plně věnovat. Zisk ze zájmového kroužku bude použit na pořízení menšího koníka a na jeho ustájení, veterinární ošetření, kování atd.,který bude využíván na hipoterapii pro postižené děti. Děti ze zájmového kroužku ho budou mít plně k dispozici. Jedná se o menší plemeno s výškou v kohoutku okolo 120 cm. Takže bude pro děti bezpečnější a budou na něm moci dle dovednosti a fyzické zdatnosti i samostatně jezdit.

Fotky z 1. turnusu si můžete prohlédnout ZDE. Video se připravuje.

 

DOKUMENTY KE STAŽENÍ